Yakma Teklifi Geçti: Bu Meme Coin Fiyatını İkiye Katladı!

Bu hafta piyasada uzun bir aradan sonra meme coin rüzgarı esti. Popüler meme coin’leri Dogecoin ve Shıba Inu güçlü fiyat artışlarına tanık oldu. Bunun yanından yakma onayını alan Floki Inu, onları geride bıraktı.

Floki Inu topluluğu ‘yakma’teklifini kabul etti, token uçuyor!

Meme coin’i Floki Inu (FLOKI) geçen hafta, bir yakma teklifi getirdi. Buna göre proje, yakma işlemiyle tokenlerin %2’sini dolaşımdan kaldırmayı amaçlıyordu. Bu teklifi topluluğun kabul etmesiyle FLOKI son 24 saat içinde %100’den fazla artış gördü. Oyların yaklaşık %90’ı yakmayı destekledi. En çok oy veren kişi 117 milyar token stake etti. Etkinliğin yedi günlük bir sürenin ardından gerçekleşmesi bekleniyor. Bu bağlamda Floki Inu, gelişmeyi resmi X hesabından şu şekilde duyurdu:

Resmı̇leştı̇: Floki DAO 190.918.585.431,84 FLOKI token’ı yakmak ı̇çı̇n oylamayı geçtı̇. Floki DAO, 190.918.585.431,84 FLOKI tokeninin yakılması lehinde oy kullandı. Mevcut piyasa değerine göre bunun değeri 24 milyon doların üzerinde. Floki DAO’nun kararı doğrultusunda tokenlar bir hafta içerisinde yakılacaktır.

Piyasada meme coin rüzgarı esiyor!

Yakma, tokenleri kimsenin kontrol etmediği bir kripto cüzdanına göndererek dolaşımdaki arzdan kalıcı olarak çıkarmayı ifade eder. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Floki daha önce 2023 Ocak’ta bir yakma etkinliği gerçekleştirmişti. Geçtiğimiz hafta, geliştiriciler o sırada 190 milyon dolar değerinde olan 11 milyar token’ı kaldırmayı, ağ güvenliğini artırmayı ve token’lar için yükseliş hissini artırmayı önerdi.

Önerilen yakma işlemi için tokenlar, Multichain köprüsünde depolanan arzdan kaynaklanacak. Meme coin yatırımlarına yönelik coşku, muhtemelen geçtiğimiz hafta içinde önde gelen meme coin’leri olan Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Bonk (BONK) fiyatlarının %50’den fazla artmasıyla birlikte FLOKI’deki büyük artışa katkı sağladı.

FLOKI fiyatının 3X yapmasının arka planı

Floki Inu (FLOKI) son zamanlarda fiyatında kayda değer bir artış yaşadı. Token, günlük bazda %80’lik şaşırtıcı bir artışla 0,0001114 doların üzerine çıktı. Bunun yanında tokenin haftalık artışı %200’ü geçti. Bu artışı kripto para piyasası oyuncuları da fark etti. Dolayısıyla, hem yatırımcıların hem de meraklıların büyük ilgisini çekti. Böylesine hızlı bir fiyat hareketi, Floki’nin bu dalgalanmanın ortasında önemli bir oyuncu olarak ortaya çıkmasıyla, kripto alanının doğasında var olan dinamizmi ve oynaklığı vurguluyor.

Floki’nin fiyatındaki ani artış, alternatif kripto paralara ve özellikle meme coinlere yönelik artan ilgiyi yansıtan tartışmalara ve spekülasyonlara yol açtı. Floki dikkatleri üzerine çekmeye devam ederken, performansı kripto piyasasını şekillendiren daha geniş duyarlılık ve eğilimler için bir barometre görevi görüyor. Bu arada, son gelişme ‘yakma’ eylemi de bu artışta önemli bir rol oynadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x