Windows Karma Gerçeklik Başlıkları, Windows 11 24H2 ve Üstü İle Çalışmayacak

Microsoft tarafından Aralık 2023 tarihinde Windows Karma Gerçeklik VR platformunun sona erdiği duyurulmuştu. Şimdi ise şirket, Windows Karma Gerçeklik başlıklarının Windows 11 ve üstü sürümler ile çalışmayacağını açıkladı.

Microsoft, 26052 veya yeni bir sürüme Windows Karma Gerçeklik başlığı bağlamanın işe yaramayacağını ve Windows Karma Gerçeklik’im de artık indirilemeyeceğini söylüyor. Bu, Windows Karma Gerçeklik kullanıcılarının yalnızca tek bir seçeneğe sahip olduğu anlamına geliyor. O da Windows 11 23H2 veya Windows 10’da kalmak. Şu ana kadar platformun Windows 10’daki akıbeti hakkında hiçbir bilgi yok ve bu platformun desteğinin 2 yıldan biraz daha az bir kısmı bulunuyor.

Windows Karma Gerçeklik, Windows 11 23H2 ve daha eski sürümlerde normal tüketiciler için Kasım 2026’ya, ticari kullanıcılar için Kasım 2027’ye kadar erişilebilir olmaya devam edecek. Bundan sonra Microsoft fişi çekecek ve gerekli bileşenleri indirilemez hale getirecek. Hatta bu, teknik olarak desteklenen sürümlerin bile Windows Karma Gerçeklik başlıklarını çalıştıramamasına neden olacak.

Bununla birlikte kullanıcılar, Windows Karma Gerçeklik kurulumlarını sağlam tuttukları ve daha yeni Windows sürümlerine güncelleme yapmadıkları sürece Kasım 2026’dan sonra bile kulaklıklarını kullanmaya devam edebilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x