Ölümün Parayla Satın Alındığı’İmar Barışı’

Akşam saatlerinde Çanakkale merkezli meydana gelen deprem, aralarında İstanbul’un da bulunduğu çevre şehirlerde şiddetli şekilde hissedildi.

Deprem sırasında bir canlı yayına konuk olan AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, yaşanan felaketin ardından mevcut İBB yönetiminin İstanbul’u dönüştürmede yetersiz kaldığını iddia etti.

İMZALADIĞI İMAR AFFI, BİNLERCE CANA NEDEN OLMUŞTU

Kurum’un bu sözlerine karşın, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev yaptığı süreçte imar affına imza atması ve bu adım nedeniyle 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş depreminde binlerce konutun yıkılması, sosyal medyada büyük tepki çekti.

Konuya ilişkin Halk TV’de yayınlanan Söz Sende programında konuşan gazeteci Seyhan Avşar, Kurum’un döneminde atılan ‘imar affı’ adımlarının binlerce canın kaybedilmesine neden olduğunu belirtti ve Kurum’un söyledikleri ve görev süresi boyunca yaptıkları arasındaki büyük farka dikkat çekti.

EMEKLİYE VERECEK PARA YOKKEN YÜZ BİNLERCE KONUT NASIL YAPILACAK?

Avşar, bugün yapılan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emeklilerin seyyanen zam beklentilerine karşın “Bu zamları yapabilmek için tüm kamu çalışanlarının maaşını ödemememiz gerekiyor” sözlerine atıfta bulunarak, “Kasada emekliye verecek para yokken, yüz binlerce konut hangi parayla yapılacak?” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x