Karşınzıda off-road scooter; Acer Predator Extreme PES017

Mart 2023‘te duyurulmasının ardından, Acer Predator Extreme PES017 modeli, dikkat çeken özellikleriyle arazi tipi elektrikli scooter pazarına yeni bir soluk getiriyor. Bu model, özellikle zorlu koşullarda bile konforlu bir sürüş deneyimi sunmak üzere tasarlanmış çift süspansiyon sistemine ve 350W gücünde bir motora sahip. Motorun 960W’a ulaşan tepe gücü, scooterın 18% eğimlerde bile rahatlıkla ilerlemesini sağlayan 40Nm tork ile birleşiyor.

Taipei Cycle 2023 etkinliğinde sergilenen bu model, ilk duyurulduğu zamandan bu yana birçok iyileştirmeye sahne oldu. Başlangıçta planlanandan daha güçlü bir motorla donatılan scooter, artırılmış menzil sunuyor. Farklı ülkelerdeki yasal düzenlemelere göre değişiklik gösteren maksimum hızı ise 20km/s, 25km/s veya 32km/s olarak belirlenmiş. Üç farklı hız modu bulunan scooter, gidon üzerinde konumlandırılmış bir kontrol cihazı aracılığıyla ayarlanabiliyor.

Karşınzıda off-road scooter; Acer Predator Extreme PES017

Acer Predator Extreme, tek şarjla 35km menzil sunan değiştirilebilir 48V 10.5Ah bataryaya sahip. Yedek bir batarya paketi ile menzilin daha da artırılabilmesi, kullanıcıları için büyük bir avantaj. Ön teleskopik çatal ve arka şok emici ile kombine edilen çift süspansiyon sistemi, düşük ağırlık merkezi ve 10 inçlik timsah lastikleri ile scooter, arazide daha iyi bir tutuş ve güvenlik sağlıyor. PES017 ayrıca hidrolik disk frenler ve gösterge ışıkları ile donatılmış durumda.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da 2024’ün ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Acer Predator Extreme PES017, seçili pazarlarda yaklaşık 1400 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Henüz ABD ve Kanada’da ne zaman satışa çıkacağına dair bir bilgi bulunmamakla birlikte, bu yenilikçi arazi tipi elektrikli scooter, teknoloji ve macera tutkunlarının ilgisini çekmeye aday.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x