DEM Parti ‘İstanbul’ kararını resmen açıkladı: ‘9 Şubat’a kadar…’

DEM Parti MYK, önceki gün Eş Genel Başkanlar Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan başkanlığında toplandı. Partinin İstanbul’dan aday çıkarıp çıkarmayacağı MYK’nin gündemindeydi.

Toplantıdan çıkan karar neticesinde DEM Parti’nin İstanbul’da aday çıkaracağı öne sürüldü. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için yarışacak isimlerin henüz belli değil olmadığı ifade edildi.

Bolu Büyükşehir Belediyesi için Veli Saçılık’ın ismi geçerken; aday çıkarılacak iller arasında Antalya da yer aldı. İddiaya göre Antalya Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanlığı için Kemal Bülbül’ün adı öne çıktı.

SAAT 14.00’Ü İŞARET ETTİLER

Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, 4 Şubat saat 14.00’ü işaret ederek, basın toplantısı ile birçok kentte yarışacak adayların isimlerini açıklayacaklarını duyurdu.

Saat 14.00 itibarıyla, DEM Parti’nin basın açıklaması başladı.

Parti Sözcüsü Doğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

AYRINTILAR GELECEK…

NE OLMUŞTU?

Partinin İstanbul’da aday çıkarma yönünde bir karar alması halinde, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş‘ın partinin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Eş Başkan Adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyordu.

Başak Demirtaş, “Bana bir görev düşerse bu konuda hazırım. Barış ve demokrasinin önünü açacağına inanırsak ve bunun için bir sorumluluk düşerse hazırım” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x