Akşener’den Kılıçdaroğlu’na salvolar: Koltuğundan başka hiçbir şeyi düşünmeyenlerle uğraştık

Akşener’in açıklamaları şöyle:

“Seçimlerin üzerinden tam 90 gün geçti. İlk 90 gün önemlidir. Bu sürede iktidara icraatleri için müsaade edilir. Muhalefet de muhasebesini yapar. Buradan çıkardığımız sonuçları sizinle birazdan paylaşacağım.

İYİ Parti olarak ilk günden bu yana Türk Milleti’ne dayatılmak istenen vesayetin ve kötülüklerin karşısında durduk. 2023’e geldik.

İtiraz ettik, tepki gösterdik, uyardık. Sadece iktidar mensupları ile değil bu seçimin adeta kaybedilmesi için uğraşanlarla da mücadele ettik.

Meselemiz Türkiye olduğu için nefsimizi kör odalara hapsettik. Ama nefsinin esiri olanlarla uğraştık. Önce ben, önce şahsım diyenlerle uğraştık. Biz milletimizin geleceği için şahsi çıkarlarımızdan vazgeçtik, koltuğundan başka hiçbir şey düşünmeyenlerle uğraştık. Olmadı, olamadı, olduramadık. 2023 seçimlerindeki yenilgiye maalesef engel olamadık.

Milletimizin geçmiş kavgaları yarıştırmaya, düşmanlıkları beslemeye değil, yeni şeyleri duymaya, kazanma umuduna odaklı olduklarını defalarca dile getirdik. Ne söylersek söyleyelim kendimizi dinletemedik. Türk siyaseti belli başlı yankı odalarına teslim edildi. Yandı odalarında işbirlikçilikle, hainlikle suçlandık. İktidara yanlamak ile suçlandık. Tüm bunların sonunda ne oldu, en küçük pazarlık yapmadan bu süreçten çıkan kim oldu? En ufak kar sağlamayan kim oldu, bizler olduk, İYİ Parti oldu.

2023 seçimlerine girilirken Tayyip Erdoğan karşısında kazanacak 2 adayın önünü açmak için kendi adaylığımdan feragat ettim. Ben bu 2 arkadaşımızın yolunu açmak için her şeyi yaptım ama onların yolunu kapatanlara engel olamadım. Bu 2 arkadaşa ateşten gömleği giydiremediğim için milletimizden özür diliyorum.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir